Четири кремасти и сочни колачи кои ќе ве пленат со вкусот, а за нивна подготовка нема да изгубите повеќе од 15 минути

I РЕЦЕПТ – Сочен и кремаст колач со гриз кој не се пече. Вкусен колач без печење. Потребни состојки: 600 мл млеко, 6 лажица пченичен гриз, 5-6 лажици шеќер, 2 лажици какао во прав, 2 реда чоколадо за готвење (20-тина грама) и малку арома од рум, по желба. За крем: 1 пудинг од ванила, 250 … Continue reading Четири кремасти и сочни колачи кои ќе ве пленат со вкусот, а за нивна подготовка нема да изгубите повеќе од 15 минути