БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО СУСАМ И КАШКАВАЛ: Меки, мирисни и вкусни, без квасец

Овие погачици можете да ги направите кога ќе посакате и колку ќе посакате. Брзо се прават, а постапката за приготвување е многу едноставна. Се ставаат сите состојки во еден сад и се замесува тесто кое нема потреба да се остава да ферментира, бидејќи не содржи квасец. Потоа правите топчиња и ги полните со кашкавал или … Continue reading БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО СУСАМ И КАШКАВАЛ: Меки, мирисни и вкусни, без квасец