Брза торта со малини и плазма – без печење и без готвење, потребни ви се само 15 минути

Оваа торта е многу вкусна, едноставна и брза! Кога ќе ви се пријаде нешто слатко, ви го препорачувам овој десерт. Овошјето можете да го користите по желба, она што го сакате или што го имате дома. Еве што ви е потребно за да ја направите: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 г плазма, 700 мл јогурт, 500 г малини, 8-10 лажици шеќер, 200 … Continue reading Брза торта со малини и плазма – без печење и без готвење, потребни ви се само 15 минути