Дома Тагови жолчки

Таг: жолчки

Торта со вкус на бајадера

Потребни состојки за кора:  6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици мелени ореви 5 лажци брашно ½ прашок за печиво 300 мл фанта Потребни состојки за 1.фил: 300 г мелена плазма 100 г...

Фантастичен колач со бисквит од белки и крем зготвен од жолчки

Потребни состојки за бисквит: 400 г белки (околу 10 мали јајца) Прстофат сол 250 г шеќер 120 г растопен путер/маргарин 100 мл млеко 350 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица...