Дома Тагови жолчка

Таг: жолчка

Чувствувате болка под рербрата? Веднаш појдете на лекар

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Стари но ефикасни лекови за болно колено, желудник, жолчно кесе, коса,...

Ако некој порано знаел како да даде прва помош за здравјето, тогаш тоа се дефинитивно нашите баби со своите рецепти од народната медицина, кои...

Убав врат како на лебед: нега, масажа, рецепт, облоги, гимнастика

Сите жени знаат дека вратот ги издава нивните години. Но, дали може да се направи нешто и да се спречи предвременото стареење и збрчкување...

Болки кои не смеат да се игнорираат: од десно – жолчно...

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Домашен крем против брчки: фантастичен ефект за седум дена!

Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува видливите брчки и го успорува процесот на стереење...

Лек за чистење на камења од жолчка

Потребни состојки: 250 мл домашен мед, од проверен пчелар кој не ги рани пчелите со шеќер 250 мл ракија од сливи 250 мл маслиново...

Јапонски кристали (Воден Кефир) – ова е вистинска работа за вас,...

Доколку боледувате од некоја тешка болест, ви е паднат имунитетот, потребно ви е средство за да го забрзате вашето закрепнување, или едноставно само сакате...

Ова се знаци дека храната не ви се вари доволно. Не...

Ако имате лоша дигестија, веројатно досега сте го забележале тоа - некои симптоми многу лесно се препознаваат. Најчесто се јавува неконтролирана подуеност и зголемување на...

Овие симптоми укажуваат на заболен црн дроб – појдете на лекар...

Современиот живот​ носи ​бројни ​опасности кои можат ​да му наштетат на ​црниот дроб, а нашето ​тело ​постојано не’​предупредува дека ​овој орган ​е преоптоварен со​...

Помешајте домашна ракија со лук и коприва против опаѓање на косата,...

Бабите знаат најдобро! Ако некој порано знаел како да даде прва помош за здравјето, тогаш тоа се дефинитивно нашите баби со своите рецепти од народната...