Дома Тагови жени

Таг: жени

Љубов: што прави жената кога веќе не ве сака и ништо...

Ова се некои работи кои жените ги прават кога веќе не им се допаѓате: НЕ КОМУНИЦИРАТЕ КАКО ПОРАНО Претходно нормално сте комуницирале, а сега не започнува...

Еве зошто женетите мажи изневеруваат и покрај тоа што ја сакаат...

Разликата помеѓу мажите и жените е огромна. Ова особено е точно кога станува збор за врските. Кога мажите изневеруваат, жените немаат воопшто идеја дека...

Чистотата е половина здравје, но кој многу чисти, побрзо и умира

Редовното чистење го зголемува ризикот од умирање а тоа особено важи за мажите. Во истражувањето кое го спровеле научниците од Универзитетот во Брисел, била споредувана...

Австралија комплетно ќе го елиминира ракот на грлото на матката кај...

Експертите предвидуваат дека Австралија најверојатно ќе стане првата земја која ефикасно ќе го елиминира ракот на грлото на матката во наредните 40 години. Најновите истражувања...

ОВИЕ лоши навики ви ги прават проблемите во текот на меструалниот...

Оние 4-6 денови во месецот се најболните и најпроблематичните денови за жените, а за голем број од нив и – најдепресивните. Иако постојат бројни начини...

Пејрониева болест – болест од која мажите се чувствуваат засрамено и...

Пејрониевата болест претставува голем емотивен терет за мажите. Иако не станува збор за еректилна дисфункција, многумина заболени истакнуваат дека станува збор за уште потешка болест...

Секоја втора жена ја има, може да биде “доброчудна”, но и...

Со помош на симптомите, ако добро ги забележуваме може да откриеме дали нешто не функционира како што треба во нашиот организам. Од огромна важност е...

Ве плашат со холестерол, но кои се всушност главните причини за...

Потенцијални причини за срцев удар Холестерол е збор со кој лекарите го „плашат“ скоро секој нивен втор пациент над 30 годишна возраст. Но, што всушност...

Еве зошто мажите се посилни од жените – влијание на полот...

Хормонските разлики помеѓу мажот и жената се причина за повеќето разлики во нивната способност за спортување. Тестостеронот што го лачат машките полови жлезди, има силно...

Стари сте толку колку што ви е старо срцето – калкулатор...

На почетокот од годинава беше поставен онлајн калкулатор за пресметка на староста на вашето срце. Оваа алaтка беше поставена на сајтот на британското Министерство за...