Дома Тагови зачин

Таг: зачин

За да имате вака голем домат, потребно е да научите некои...

Домат (науч. Solanum lycopersicum, разг. „патлиџан“) — едногодишно растение од фамилијата зрнци (Solanaceae), слично на компирот. Се употребува за исхрана на луѓе и животни....

Се слабее, а истовремено се јакне имунитетот – ЧУДО ОД НАПИТОК

Кога ќе замириса циметот, сите помислуваат на варено вино, но има еден напиток кој ќе ви биде првиот главен сојузник оваа есен и зима. За...

Мантии – најстариот и најдобриот рецепт

Мантиите се еден вид пита со месо. Имаат фантастичен вкус а за да се направат е потребен малку поголем труд, но секако дека се...