Дома Тагови вода

Таг: вода

За да се чувствувате 20 години помладо – пијте го ова...

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

Портокалопита: Традиционален грчки колач со портокал

Постојат разни верзии од овој колач, некои го прелеваат со црно чоколадо, но главно, основниот рецепт секогаш е ист. Пита од портокали или Портокалопита е...

Луд напиток од само 3 состојки кој ги топи килограмите со...

Нутриционистите советуваат дека ваквите напитоци е најдобро да се пијат на празен желудник, рано наутро, бидејќи на тој начин имаат најдобар ефект. Чудотворниот напиток за...

Царево око – топчиња полнети со смокви и ореви

Потребни состојки: 400 г петит кекси 100 мл вода 200 г шеќер 1 ванилин шеќер 150 г путер/маргарин 50 г црно чоколадо 20-25 парчиња суви смокви (во зависност од тоа дали...

Со овој напиток исчистете го црниот дроб за три деноноќија

Доколку сакате да ослабете, можеби треба да размислите да го пробате овој рецепт и целосно да го прочистите вашиот црн дроб. Консумирајте го напитокот 3...

Влашки палачинки со старо сирење – секако, евтини

Потребни состојки: 500 г брашно ½ кесичка квасец 200 мл млака вода 2 лажички сол 1 лажичка шеќер За фил: 300 г старо сирење +- 3 јајца Погледнете го видеото за да го...

За 10 дена исчистете ги бубрезите од песок, слуз и ситни...

Потребни состојки: 200 г просо и вода. Постапка: Исперете го просото со топла вода низ цедалка. Ставете го просото во тегла од 3 литри и прелијте 2/3...

Сок од бозел кој потсетува на Фанта Шоката, ама е многу...

Направете го овој здрав здрав сок кој потсетува на Фанта Шоката, но е уште поубав.... Потребни состојки: 85 цветови бозел 1 кг лимон 1 кг портокал 20 кесички лимонска...

Сладолед торта за десет минути

Неодолива сладолед торта, се прави за миг ама исто така и брзо исчезнува. Потребни состојки: 1 кг шлаг 1 литар кисела вода 2 павлаки 2 кутии мелени Плазма кекси 2...

Отежнатото искашлување може да има последици по здравјето, па затоа треба...

Секретот во дишните патишта бара лекување, бидејќи неговото задржување може да доведе до поголеми проблеми, вклучително бронхитис и воспаление на белите дробови. Дали знаевте дека...