Дома Тагови цвеќе

Таг: цвеќе

Причини зошто треба да засадите ЈАСМИН: ја лекува душата и ги...

Ова растение со прекрасни цветови потекнува од тропските краеви на Јужна Америка. Има околу 40 видови, а најчесто се одгледуваат 2 вариетета. Dipladenia sanderi има...

Мали трикови за поубаво цвеќе – дознајте како да имате најубаво...

Верувале или не, храната од вашата кујна многу пријатно делува и на вашите цвеќиња. Многу намирници како и остатоците од готвењето делуваат како храна...

Балконскo цвеќе кое на сите им успева – цвета од пролет...

Ништо не го разубавува балконот така величенствено како што тоа го прави цвеќето. И вие би сакале да го украсите својот балкон но не...

ЖЕНСКА СРЕЌА – Спатифилум, ќе ве изненади магичната моќ

ЖЕНСКАТА СРЕЌА се крие во хармонијата на домот, а за оваа билка се верува дека токму таа го носи мирот и спокојството, но и...

Смеса од три состојки која го враќа животот на вашите цвеќиња

Дали ви се случило некогаш некоја од вашите билки, без посебна причина, да почне да венее? Не очајувајте и не ја фрлајте веднаш. Ова е проверен...

10 ОРИГИНАЛНИ ИДЕИ КАКО ДА ЈА УКРАСИТЕ ГРАДИНАТА…

Погледнете неколку оригинални идеи кои ги пронајдовме за вас, а кои можат да ви послужат како инспирација за некои идни креативни предизвици. Пронајдете стари канти...

Како да ви процвета БОЖИЌНИОТ КАКТУС

Божиќниот кактус потекнува од Бразил, каде во тропските шуми расте како паразит на крошните од дрвата. Кај нас се одгледува како саксиско цвеќе кое...

Еве што треба да направите за да имате најубава Божиќна ѕвездичка

Ова надалеку познато цвеќе потекнува од Мексико, со висина од 40 см и стебло густо обраснато со листови. Цвета во текот на зимата, но...

Красула: ако сакате добра енергија и многу пари, набавете ја оваа...

Сrasula ovata е билка чие присиство, според фенг шуи, привлекува позитивна енергија и пари. Затоа сите ја сакаат во својот дом, а особено во...

Куќната среќичка носи радост, среќа, пари и љубов во домот каде...

Куќна среќа (lat. Soleirolia soleirolii, Helxine soleirolii) е растение за кое се врува дека носи радост и среќа во домот каде се одгледува. Може да...