Дома Тагови црн дроб

Таг: црн дроб

Како да излекувате ОШТЕТЕН црн дроб за САМО 30 дена

Во текот на годините, доаѓа до промена во работата на црниот дроб. Секако, неговата функција е филтрирање на токсините од организмот и тоа колку...

Ако црниот дроб ви е преполн со отрови – вие се...

Кога црниот дроб е преоптоварен од различни причини, тој веќе не може добро да си ја извршува својата функција. Луѓето не го зимаат во предвид...

Мини коктел за чист црн дроб и чисто лице без брчки...

Првите резултати може да се очекуваат веќе за еден месец, но важно е да бидете истрајни и ова да биде ваша нова утринска пракса...

Иванско цвеќе: рецепти за лекување на црн дроб, псоријаза и воспаление...

„Иванско цвеќе“ има долга традиција во народната медицина за јакнење и чистење на црниот дроб. Ова веројатно е поврзано со средновековната теорија според која...

Со само едно користење ги лекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб...

Лекот кој може да ги излекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб, е ништо помалку ни повеќе – туку еден зачин кој многу често се...

Еве што се случува со вашето тело кога јадете по 2...

Ако сте ги сакале јајцата додека растевте, сигурно ви говореле дека не треба да ги јадете секојдневно бидејќи го покачуваат холестеролот или дека дебелеат?...

Имам 60 години – еве како си го повратив видот и...

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. нашето здравје е најважна работа во животот...

Рецепт со кој целосно се обновува црниот дроб за 30 дена

Црниот дроб со причина се нарекува лабораторија на организмот, бидејќи има бројни функции, а некои од нив се исфрлање на токсините, создравање на резервни...

Викендот е синоним за прејадување и препивање, а ова се симптомите...

Зголемен крвен притисок, подуеност, замор или покачен холестерол се само некои показатели кои ни говорат две работи: дека дошло до преоптеретување на црниот дроб...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...