Дома Тагови цитрон

Таг: цитрон

Најстар рецепт за слабеење: сок од само три состојки

Овој моќен напиток го забрзува метаболизмот и му помага да ги стопи вишокот килограми. Ова е најстариот рецепт за слабеење : сок од само три...

Поздравете се со салото – Со 2 чаши дневно, за 14...

Наталожените килограми особено на пределот од стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој поголем успех. Во потрага...

Овој еликсир со цитрон изедете го после ручек – ќе ги...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите!   Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Цитрон и мед – еликсир за убавина и здравје кој согорува...

Цитронот е познат како антиоксидант и по своето антибактериско делување. ​ Богат е со витаминин Ц, а содржи и витамини: А, Б, Д, Е, како и...