Дома Тагови срце

Таг: срце

Лековити растенија: ја лекуваат душата, срцето, а помагаат дури и кај...

Истражувањата покажуваат дека времето поминато меѓу цвеќиња или дрва кои ги мирисате, негувате и гледате како растат, го разубавува и продолжува животот. Дали знаевте дека...

Бројсов чај – лек кој ги подига болните од рак, а...

Веројатно сите сте слушнале за овој чај, можеби некој од вас сте го порачале од интернет и сте го пиеле, но имам радосна вест...

Ако ви се дуе стомакот, уморни сте и без енергија, имате...

Болки и грчеви во нозете може да бидат последица од недостиг на калиум во телото. Ако јадете храна која претежно потекнува од кутии и...

Нема врска со пушењето и стресот – поради ОВА срцето забрзано...

Во една голема американска студија се утврдило дека лицата кои навечер спијат седум часа имаат за 3,7 помладо срце од својата биолошка возраст, додека...

Природен пробиотик: за дијабетичари и срцеви болни. Еднаш засадете го, после...

Чичока (Helianthus tuberous) позната и како Топинамбур, Репујка, Див компир или Сладок компир е повеќегодишно растение кое се одгледувало како лек во Северна Америка...

Се почесто млади луѓе заболуваат од Аневризма – раното откривање може...

Експертите предупредуваат на значењето од рано откривање на проширувањето на најголемиот крвен сад во градниот кош и стомакот. Болеста се’ почесто ги погодува и...

Го подига имунитетот, го штити срцето, лечи болки во грлото –...

Доволно е да консумирате една лажица од овој лек секое утро 7 дена континуирано и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена. ​ Сите знаеме дека медот...

Превенција против рак: Природен рецепт со пченични ‘ркулци

Ова е рецепт за природен лек кој се покажал како многу успешен во лекувањето на многу болести, меѓу кои и карцином, а ни го...

Еве што значи ако ве боли десното а што левото рамо

Реагирајте на време: Ако имате болки во рамената, тоа може да укажува на проблеми со еден од најважните органи во телото! Зглобот во рамото е...

Стари сте толку колку што ви е старо срцето – калкулатор...

На почетокот од годинава беше поставен онлајн калкулатор за пресметка на староста на вашето срце. Оваа алaтка беше поставена на сајтот на британското Министерство за...