Дома Тагови пудинг

Таг: пудинг

Торта лудило: дознајте зошто цел интернет трага по нејзиниот рецепт

Потребни состојки за еден бисквит (кора), а вам ви се потребни два исти: 6 јајца 110 г шеќер 5 лажици какао во прав 100 г брашно 1 прашок за...

РУСКИ КАПИ – многу вкусни и декоративни!

Потребни состојки за кора: 4 јајца 8 лажици шеќер 7 лажици масло 20 лажици брашно 20 лажици млеко 2/3 кесичка прашок за печиво 2 лажици какао Потребни состојки за ФИЛ: 2 пудунзи од...

Торта со вкус на бајадера

Потребни состојки за кора:  6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици мелени ореви 5 лажци брашно ½ прашок за печиво 300 мл фанта Потребни состојки за 1.фил: 300 г мелена плазма 100 г...

Шне нокли: незаборавен вкус од детството

Сигурно се сеќавате на вкусните Шне Нокли што ги правеа нашите баби? Најдете пригода и потсетете се! Потребни состојки: 6 јајца 7 лажици шеќер Прстофат сол 3 кесички ванилин шеќер 1...

Чоколаден колач…ммм

Фото и рецепт: Натич НТ Потребни состојки: 2 јајца 2 белки 4 лажици 100 г путер/маргарин 100 г чоколадо 3 лажици брашно ½ печиво 1 прашок за пудинг од чоколадо 200 мл млеко за...

Рај за вашето непце: слатки кифли филувани со пудинг од ванила

Меките кифлички кои се топат во уста се гордост на секоја мама и баба. Нема дете кое не сака кифлички, а ниту ние возрасните не...

Кремаст колач од рерна: необична кремпита која се топи во уста

Омилениот колач за многумина, можете да го приготвите на нешто поинаков начин. Пробајте ја кремастата кремпита од рерна! Потребни состојки: 2 пудинзи од ванила 500-600 мл млеко 400...

Брзо и без печење: колач со јаболка

За фантастичниот колач со јаболка не ви е потребно многу време ниту многу состојки, а ниту многу труд. Навистина, следниот колач ќе го направите...

Божествен десерт: Едноставен рецепт за кокос коцки без печење

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг за кокос коцки 1 литар млеко 100 г шеќер 170 г бисквити 80 г чоколадо 40 г путер/маргарин 2 лажици млеко Малку кокос за наросување одозгора Постапка: Наредете ги...