Дома Тагови обланда

Таг: обланда

Брз колач со ореви, бисквити и кокос без печење кој е...

Потребни состојки за слој 1: 2 чаши (од 200 мл) шеќер 2 чаши вода 125 г путер/маргарин 200 г кокос 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 1 лист обланда 200 г...

СЕДМО НЕБО: колач кој ќе ве направи среќни

За изразот „на седмо небо„ сите сме слушнале – значи да се биде вон себе од среќа и задоволство. Седмо небо е супер кремаст...

Обланди за 7 минути: најдобриот и најбрзиот рецепт

Ова е најбрзиот рецепт за обланди кој постои. Потребни состојки за фил: 500 мл млеко 500 г шеќер 4 лажици брашно 1 јајце 100 г чоколадо 1 путер/маргарин Постапка: Сите овие состојки се...

Рафаело обланди – готови додека сте свариле кафе

Потребни состојки: 2 листа поголеми обланди 1 лист рафаело обланди (со големи вдлабнатини) За бел фил: 300 г шеќер 200 мл вода 125 г путер/маргарин 100 г бело чоколадо 200 г млеко...

Чоколаден ролат – прекрасно!

Едноставен и одличен рецепт! Потребни состојки:  50 г шеќер во прав 100 г маргарин/путер (на собна температура) 1 кора обланда (не цело пакување) 20 г темно чоколадо со мин.70%...