Дома Тагови нозе

Таг: нозе

Еве зошто ви отекуваат нозете летно време и како да ја...

Долгото седење или стоење, особено во текот на летните месеци, кога температурата ги надминува 30 степени, често доведува до отекување на нозете кое може...

Триење меѓу нозете, досаден летен проблем – еве како да се...

За време на врелите денови ние повеќе се потиме, а при одењето трпат бутовите бидејќи нозете се тријат една од друга, па се појавува...

Дали може да се разболиме ако одиме боси на ладен бетон

Здравјето е најголемо богатство. Ова тврдење главно го говорат луѓе во години и најчесто се зема здраво за готово. Често се спомнува, но дури...

Доколку го имате ова чувство кога си легнувате – може да...

Статистиките покажуваат дека повеќе од 5 милиони луѓе само во САД страдаат од умерена до тешка форма на синдорм на немирни нозе (RLS) Во просек,...

Зошто се појавуваат ОТОЦИ и како да ги елиминирате

Медицинските експерти тврдат дека отоците може да бидат предизвикани од бројни причини како што се: споредни ефекти на некои лекови, проблем со некои внатрешни...

Имате отечени нозе? Елиминирајте го отокот на природен начин

Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, ова може да стане секојдневна појава. Отекувањето на нозете е...

Кога ќе ве погоди грч во нога – направете го овој...

Голем број луѓе страдаат од грчеви во нозете кои обично се јавуваат во текот на ноќта. Болката е многу интензивна и може да ве...

Додека гледате ТВ правете го ОВА – добро е за циркулација...

Убава фигура, рамен стомак и мазна кожа е сон на секоја жена, а за да се постигне сето тоа потребен е голем труд и...