Дома Тагови народна медицина

Таг: народна медицина

Ортопед: лек за брзо зараснување на скршеници на коски и други...

Иде зима, а со зимата и лизгавите, подмрзнати подови, па „за не дај Боже“ секој треба да си го има овој рецепт. Го добив...

КРОМИД И МЕД – лек за искашлување

Комбинацијата од мед и кромид одамна е позната како исклучително ефикасен природен лек за кашлица. Предноста на овие природни состојки е тоа што можете...

Одберете 1 од овие 3 начини за намалување на шеќерот во...

Дијабетесот е една од најраспространетите болести во светот. Одржувањето на нормално ниво на шеќерот во крвта е првото важно правило на секој човек кој...