Дома Тагови масло

Таг: масло

Го нема во продажба: лековито масло за проширени вени, главоболки и...

Само некои луѓе знаат дека ловоровиот лист освен што се користи во кујната, исто така може да биде многу корисен зачин и за нашето...

Совршени мекици со јогурт, готови за 10 минути – меки и...

Потребни состојки: 500 мл млеко 1 квасец 1 печиво 4 јајца 1 лажица сол 200 мл јогурт 1 кг 400 г брашно +- Постапка: Ставете го брашното, јајцата, печивото, јогуртот, солта и млекото...

Рузмарин: спас од штетното зрачење и отровите во воздухот

Сигурно не сте размислувале дека оваа билка која речиси сите ја имаме во дворовите, е толку спасоносна. Долгите разговори на мобилен телефон, како и целото...

Макало од лук, нешто највкусното што сте го пробале!

Фото и рецепт: Даниела Џепаровска-Саздов Потребни состојки: 2-3 главици лук 1 полно лажиче сол 400-600 мл масло ½ лимон – сок Постапка: Во една тегла се ставаат околу 2-3 главици лук...

Ефикасен лек за чистење на синусите

АНАСОН ПРОТИВ ГРИП По оброкот, џвакајте ѕвездест анасон. Ќе имате посвеж здив, ќе го поттикнете варењето на храната и ќе се заштитите од вирусите на...

Колкав е рокот на намирниците откако ќе ги отворите: ОВА мора...

Отворените кикирики смеат да стојат најмногу 30 дена. После тоа во нив се развива опасната габа Aspergillus flavus која го произведува еден од најопасните...

Рецепт за убедливо најдобрите пуканки што некогаш сте ги пробале!

Ако сакате совршени пуканки, дури и подобри од оние што ги продаваат во кино салите, мора да го пробате овој трик. Исто така, мора да...

Прсти да излижеш: похуван црн домат кој се топи во уста

Похуван домат на два начини: Една посебна состојка му дава уште подобар вкус. Потребни состојки: 1 среден модар домат 3 јајца 150 г брашно 100 г презли 150 г инстант пире...

Како да излекувате ОШТЕТЕН црн дроб за САМО 30 дена

Во текот на годините, доаѓа до промена во работата на црниот дроб. Секако, неговата функција е филтрирање на токсините од организмот и тоа колку...

Многу домаќинки не ја знаат оваа финта: како крофните да не...

Ова е најдобриот рецепт за рецепт, а најдолу во текстот ќе прочитате неколку трикчиња и совети како секогаш да ви успеваат крофните. Потребни состојки: 1...