Дома Тагови малини

Таг: малини

Крем од малини и бело чоколадо – брз летен и освежителен...

-Ова е брз, летен десерт, кој ќе ве заслади и разлади... Потребни состојки: 250 г смрзнати малини 4 лажици кафеав шеќер 3 лажици густин 500 г крем сирење 4-5 лажици...

Сладолед торта за десет минути

Неодолива сладолед торта, се прави за миг ама исто така и брзо исчезнува. Потребни состојки: 1 кг шлаг 1 литар кисела вода 2 павлаки 2 кутии мелени Плазма кекси 2...

Прекрасен колач од малини од кој куќата ќе ви замириса на...

Многу е едноставен а вкусен колачот со малини. Пробајте го! Потребни состојки за бисквит: 170 г брашно +- 140 г шеќер ¼ лажичка сол 1 жолчка 1 лажичка прашок за...