Дома Тагови куркума

Таг: куркума

3 напитоци за регулирање на хормоните кои жените треба да ги...

Кога размислувате за хормонско здравје, што прво ви паѓа на ум? Таблети? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства. Темата за урамнотежено хормонско здравје...

Индијките знаат: избришете ги пегите и пигментациите со овој стар индиски...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожата, а се карактеризира со темни дамки на кожата поради пораст на нивото на меланин, темен пигмент на...

Д-р Андерсон: за живот без карцином консумирајте ги овие 3 состојки

Американката д-р Каролајн Андерсон, на својот блог ја откри 2000 старата индиска традиција за користење на три состојки чие благотворно дејство ја потврдило Западната...

За да се чувствувате 20 години помладо – пијте го ова...

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

Куркумата како лек за дијабетес тип 2 и за намалување на...

Какво е влијанието на куркумата врз нивото на шеќер во крвта? Луѓето со дијабетес тип 2 произведуваат инсулин, но не се во можност да го...

Куркумата не е доволно да се консумира, треба да се “отклучат”...

Честопати си мислиме дека некоја здрава намирница е доволно да ја изедеме или консумираме како суплемент, па дека ќе направи чуда. ​ Она што го забораваме...

Златна паста – спас за вашите проблеми со грбот

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. ​ Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

УБИЈЦИ НА РАКОТ – јадете ги овие намирници и бидете мирни!

Ракот зема се поголем замав. Оваа болест добива епидемиски размери. Иако медицината забележува голем прогрес, сепак, најчесто решение за болеста е хемотерапија или операција. Затоа...

Овој рецепт е ХИТ ВО СВЕТОТ – ги исцелува колената и...

Старееме ние, старее и телото и сите негови делови. За жал, тоа е неизбежен, природен процес, кој не можеме да го запреме, но можеме...

Пијте го ова 40 дена секое утро – ќе се чувствувате...

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...