Дома Тагови крем

Таг: крем

Домашен крем од две состојки: како гума ги брише брчките

Нашата кожа е многу нежна. Со текот на годините брзо ја губи еластичноста, а потоа се појавуваат брчките. Ситните брчки кои се јавуваат околу...

Ова е најсочниот колач што во мојов живот сум го пробала!

Потребни состојки за крем: 5 јајца 250 г шеќер 40 г густин 150 г пченичен гриз 1 ванилин шеќер 50 г путер 1...

Крем од малини и бело чоколадо – брз летен и освежителен...

-Ова е брз, летен десерт, кој ќе ве заслади и разлади... Потребни состојки: 250 г смрзнати малини 4 лажици кафеав шеќер 3 лажици густин 500 г крем сирење 4-5 лажици...

Потребни се само четири состојки за оваа фантастична торта без печење

Потребни состојки: 500 г крем сирење 250 г мелени Плазма бисквити 400 г нутела или друг крем 100 г путер Начин на приготвување: На пареа растопете го путерот и една...

Ве чешаат и крвават? Еве како да ги излекувате хемороидите на...

Хемороидите претставуваат проширени вени на ректумот, сместени во најнискиот дел на правото црево и анусот. Понекогаш доаѓа до нивно отечување, па при празнењето на цревата...

Домашен крем кој прави чуда – ослободете се од брчките за...

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици бадемово масло (или маслиново) ½ лажица мед 2 лажички вазелин (медицински) Подготовка: Вазелинот...