Дома Тагови кокос

Таг: кокос

Баунти чоколтца – готови се за помалку од 10 минути!

Потребни состојки: 200 мл слатка павлака (или кондензирано млеко 150 г кокос 400 г шеќер во прав 400 г чоколадо (млечно или со поголем % какао) Постапка: 1.Во еден сад...

РУСКИ КАПИ – многу вкусни и декоративни!

Потребни состојки за кора: 4 јајца 8 лажици шеќер 7 лажици масло 20 лажици брашно 20 лажици млеко 2/3 кесичка прашок за печиво 2 лажици какао Потребни состојки за ФИЛ: 2 пудунзи од...

Баунти колач без печење, готов е за десет минути

Овој колач е седмо небо за љубителите на Баунти, а се приготвува брзо додека да трепнете, за 10 минути. Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 200 г...

Вкусни шарени бомбици – брзо, едноставно, без валкање на садови

Фото и рецепт: Анета Ане Потребни состојки: 400 г мелени бисквити 300 мл млеко 100 г сусам 100 г кокос 1 растопено на пареа чоколадо црно 2 лажици рум 200 г шеќер 1...

Се топат во уста: кремасти топчиња од бело чоколадо и кокос

Овие топчиња со декоративен изглед се прават многу едноставно и брзо, за само 20 минути, а ќе ве освојат со вкусот. Потребни состојки: 150 г исечкано...

Целувки со кокос кои се топат во уста

Потребни намирници за околу 20 парчиња: 6 белки Малку сол 3 лажици мед или стевија 600 мл кокосово брашно (или рендан кокос) Кокосово масло за тепсијата Постапка: 1.Вклучете ја рерната на...

Божествен десерт: Едноставен рецепт за кокос коцки без печење

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг за кокос коцки 1 литар млеко 100 г шеќер 170 г бисквити 80 г чоколадо 40 г путер/маргарин 2 лажици млеко Малку кокос за наросување одозгора Постапка: Наредете ги...

Едноставен, евтин и брз колач од гриз и кокос

Потребни состојки за фил: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 7 лажици гриз 200 г кокос Потребни состојки за бисквит: 2 јајца ...

Триење меѓу нозете, досаден летен проблем – еве како да се...

За време на врелите денови ние повеќе се потиме, а при одењето трпат бутовите бидејќи нозете се тријат една од друга, па се појавува...

Надин колач од кокос

Лесен и освежителен колач од кокос Потребни состојки: 4 јајца 8 лажици шеќер 6 лажици брашно 1 мала шолја масло 1 мала шолја ладно кафе Малку какао за да се добие...