Дома Тагови карцином

Таг: карцином

Овој лек ми го спаси животот пред 17 години: имав тумор...

Sonia Andreev за читателите на НМД.мк го открива лекот за кој вели дека и го спасил животот. “Еве да ви откријам еден многу лековит лек...

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од...

„Овој лек е многу стар и на многумина им помогнал за повеќе потешки болести. Дека лекува бронхитис ви гарантирам од искуство на моја пријателка,...

Спасувач на животи – лимон и сода бикарбона: чисти бубрези, намалува...

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има...

Смрзнатиот лимон е помоќен од хемотерапијата, а помага за слабеење, дијабетес,...

Сите знаеме дека цитрусите, а особено лимонот е многу здрав. Содржи витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот, се бори против слободните радикали...

Марина Дојчиновска за НМД: како се користи чудотворната моќ на Хунза...

Марина Дојчиновска остава траен белег во македонското новинарство со својата авторска емисија Македониум. Негувањето на традиционалните вредности и потсетувањето на исконското ни се толку потребни...

Овој свештеник открил природен лек за канцер со кој им помогнал...

Постојано се прават бројни обиди за да се пронајде лек за ракот. Иако некои од третманите од современата медицина можат да помогнат во лекувањето, особено...

Д-р Будвиг: ОВА е клучната комбинација за лекување на рак

Д-р Будвиг, позната биохемичарка од Германија, открила дека комбинацијата од ладно цедено ленено масло и свежо сирење- успешно лекува рак и други болести предизвикани...

Некои не го поднесуваат, ама во Кина докажаа дека лукот може...

Студијата објавена во списанието “Cancer Prevention Research “ го потврди позитивното влијание од консумацијата на лук како превенција и намалување на ризикот од карцином...

Д-р од Германија: сум излечила илјадници заболени од рак! Досега не...

Меѓу пациентите е и српскиот водител Дејан Пантелиќ, кого го спасила оваа докторка од рак на крајници. Еден од најголемите експерти за трансплантација на матични...

Драгица Стевковска Дракче за НМД: Боледував од РАК и го победив...

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните со нејзината авторска емисија “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за проблемите...