Дома Тагови имунитет

Таг: имунитет

Ненадминлив лек за имунитет со издлабен лимон наполнет со мед и…

Природен лек кој помага при подигање на имунитетот и искашлувањето. Пробајте да го направите, едноставно е. Се’ што треба да направите е да го издлабите...

Сладок мед за подобрување на имунитетот – за деца и возрасни

Потребни состојки: 100 г суви сливи 100 г суви кајсии 100 г суво грозје 100 г брусница 100 г бадеми 150 г ореви 100 г сусам По желба можете да додадете и...

Еликсир од ѓумбир и лук против вирози, за јакнење на имунитет...

Здраво! Би сакала да го споделам со вас рецептот за овој еликсир, бидејќи веќе две години го правиме во нашето семејство и никој досега...

Домашен лек за бронхитис и зголемување на имунитетот кај деца

Овој рецепт ни го испрати госпоѓа Татјана Митрова „Овој народен лек е особено ефикасен како поддршка при лекувањето на бронхитис, а истовремено го закрепнува организмот...

Чудотворен домашен лек за холестерол, импотенција, висок крвен притисок и други...

Овој народен лек е делотворен во превенција и лекување на астма, импотенција, артритис, чиреви, настинка, инфекција и висок крвен притисок. Поради единствената комбинација од лековитите...

За јакнење на организмот, подобра крвна слика, суперимунитет – вкусно!

Рецептот го добив од мајка ми а таа којзнае од кого, не е ни важно. Мене ова ми е многу вкусно а воедно е...

ГРИП: Кога ќе имаме епидемија и каков ќе биде вирусот?

-Епидемија на грип се нарекува поради големиот број заболени и долгото траење на сезоната на грипот, а не поради мутацијата на вирусот. Еднаш штом...

Меден намаз за јакнење на имунитет кај дечиња и возрасни

Со оглед на тоа дека овој намаз е голем извор на енергетски и нутритивни состојки, идеален е за јакнење на имунитетот, па како таков...

Чудесен напиток за намалување на шеќер во крвта, за имунитет и...

Само една шолја од овој напиток дневно го подобрува метаболизмот за 12%! Покрај тоа го регулира шеќерот во крвта, помага за подобро ментално здравје,...

Мед со млади зелени оревчиња за бронхитис и други болести

Потребни состојки: 20 оревчиња 500 г мед Постапка: Младите оревчиња добро се мијат, се бришат, се сечат на четвртинки и се редат во тегла, па се прелеваат со...