Дома Тагови ѓумбир

Таг: ѓумбир

Бидете спремни за летото што доаѓа – ослабете со молневита брзина

Со помош на овој рецепт ќе го намалите обемот на половината и ќе се ослободите од вишокот вода во организмот. Потребни состојки: 125 г свеж рен 4...

Се пие пред спиење и го ТОПИ салото од стомакот

Понекогаш во животот на сите ни се случува да се опуштиме и помалку да внимаваме на килажата, па така, додека се освестиме – веќе...

Делува за 2 часа – исчистете ги белите дробови од залепениот...

Белите дробови се едни од најважните органи бидејќи се одговорни за вдишување и чување на кислород, а издишување на јаглерод диоксид од организмот преку...

Со овој ЕЛИКСИР исчистете ја плуќата од катран и спречете појава...

Се чини дека не обраќаме доволно внимание на здравјето на белите дробови, а тие се први на удар кога станува збор за инфекции. Всушност,...

Го знаете ли овој неверојатен “трики” напиток со банана, со кој...

Според последните истражувања, 40% од луѓеto во САД страдаат од дебелина. Со цел да се профитира, прехранбената индустрија произведува препарати за слабеење, кои честопати...

Сок кој ги топи килограмите преку ноќ: Се пие навечер –...

Првата предност на овој напиток е пред се’ тоа што со негова помош многу побрзо и полесно ќе заспиете, а втората предност е тоа...

Засадете ѓумбир

Обидете се да засадите ѓумбир, и така во секое време ќе го имате свеж. Купете корен од продавница или уште подобро, купете органски ѓумбир...

Навистина делува – за 4 дена, 10 сантиметри помал обем на...

Да ве потсетиме на популарната Саси вода која е клучна состока во „диетата за рамен стомак“ (Flat Belly Diet) која ја осмисли нутриционистката Cynthia...

Како да ослабете 10кг за 21 ден

СИРУП ОД ЃУМБИР ЗА СЛАБЕЕЊЕ ​ Потребни состојки: ​ 400 г ѓумбир 1 лимон 3-4 супени лажици природен мед ​ Постапка: ​ Коренот од ѓумбир, добро измијте го, и нежно излупете го со помош...

Со 4 лажици од овој лек кажете му ЗБОГУМ на инфарктот...

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја...