Дома Тагови грло

Таг: грло

Набавете жалфија и направете лек за здрави непца, заби, грло, желудник...

Жалфијата е многу лековита билка која расте самоникната по карпи и високи места, но може и да се одгледува. По другите краишта од Балканот...

Секое утро пијте БРОНХИ напиток за да ги одбегнете есенските вируси

Случајно го слушнав рецептов од маалската продавница од нашата продавачка која тогаш ми рече дека секое утро си го прави напитоков за себе и...

Најбрзиот лек за болно грло и настинка – ќе ве дигне...

Без антибиотици лекува воспалено и отечено грло. Чувствуваме олеснување или целосно излекување штом го испиеме лекот. Овој чај е добар за настинки и кога...

Мед и путер: рецептот на баба ми за кашлица и меко...

Идат студени денови, па се сетив на лекот што ми го даваше баба ми кога бев мала. Сега, иако сум возрасна, понекогаш ме загребува...

Лек за грло за еден ден: цел живот мајка ми го...

Од кога знам за себе мајка ми ми го виткаше ова на вратот, бидејќи имав чести воспаленија на грло. Ја мразев лепливоста и после...

Отежнатото искашлување може да има последици по здравјето, па затоа треба...

Секретот во дишните патишта бара лекување, бидејќи неговото задржување може да доведе до поголеми проблеми, вклучително бронхитис и воспаление на белите дробови. Дали знаевте дека...

Ревматска треска, како резултат на бактериска инфекција на ждрелото и грлото...

Ревматска треска е акутна, мултисистемска болест во посредство на имунолошкиот систем. Болеста се јавува неколку седмици после воспаление на ждрелото предизвикано од β-хемолитички стрептококи...

Операција на крајници ЗА и ПРОТИВ – Тие го чуваат нашиот...

Тие го чуваат нашиот организам од бактериски, вирусни, габични и паразитски инфекции, но кога ќе заболат, може да бидат причина за многу болести. Уште одамна...

Австралија комплетно ќе го елиминира ракот на грлото на матката кај...

Експертите предвидуваат дека Австралија најверојатно ќе стане првата земја која ефикасно ќе го елиминира ракот на грлото на матката во наредните 40 години. Најновите истражувања...

Како да се излечи воспаление на грло за еден ден

Еве уште еден проверен, едноставен, но многу ефикасен рецепт од руската традиционална медицина, за лекување на воспалено грло и ангина. Потребно е: ​ 1 поголемо цвекло и...