Дома Тагови грав

Таг: грав

Војнички грав: најдобар во светот!

Ова е една од најдобрите верзии за готвење на ВОЈНИЧКИ ГРАВ, а тајната е: колку повеќе толку повкусно! Гравот е мешунка со висока енергетска вредност,...

Папула: старо СРПСКО – МАКЕДОНСКО јадење

Потребни состојки: 600 г грав 3 главици кромид 2 суви пиперки 1 главица лук Алева пиперка Сол, масло Постапката за приготвување погледнете ја во видеото: https://youtu.be/t3Nd4ejvLmY

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Макало од печени црвени пиперки и грав

Фото и рецепт: Славица Георге Потребни состојки: -Црвени пиперки -грав -лук -суво нане -сол, масло Постапка: Едно лукче се толчи со сол. Пиперките се печат, се собираат во кеса, па кога малку ќе...

Како сами да излекувате вода во колено – споделете, можеби некому...

Знаете, она кога ќе слушнете нешто и едноставно не ви се верува, скептични сте...епа така беше со мене и со овој рецепт. Да не...

Рецепт: БОЖЈА АПТЕКА – кажете го проблемот, има решение!

Велат дека Бог прво ги раздвоил солената и слатката вода, ја создал Земјата, ги посадил билките, ги создал животните и рибите... и сето тоа...

Дали и колку е здрава сировата храна, какви опасности ги демнат...

ЗА ИСХРАНАТА СО СИРОВИ НАМИРНИЦИ Прво малку вовед: Според Светската здравствена организација, 63% од сите смртни случаи во 2008 година во светот се должат на незаразните...

Црвената леќа е вистинска протеинска бомба

Оваа исклучително корисна намирница има неверојатни 26 грама протеини на 100 грама намирница! Доколку ја комбинирате со некоја друга житарица, кога станува збор за аминокиселинскиот...

Како се подготвува највкусното тавче – гравче

Гравот можете да го приготвите на различни начини, а вистинско уживање за сите љубители на оваа намирница е сигурно оној запечениот. Запечениот грав е традиционално...

Докторска диета од 90 дена – гарантира резултати

Сите што ја пробале оваа диета се презадоволни: никогаш не сте гладни, а слабеете полека но сигурно! Месечно се слабее од 4 до 7 килограми,...