Дома Тагови дигестија

Таг: дигестија

Брезата е свето дрво: лекува ќелавост, дебелина, уринарни инфекции и кожни...

Старите словени брезата за сметале за свето дрво. Тие верувале дека поседува способности да ги истерува лошите духови, па поради тоа колевките за своите...

Само една чаша од овој вкусен напиток ве дели од рамен...

Доколку често патите од надуен стомак, гасови и подригнување, можеби е најдобро да проверите дали имате доволно ензими задолжени за варење на храната. Ова е...

Евтин чај од овес: го бутка притисокот и холестеролот, го смирува...

Високиот крвен притисок го загрозува здравјето на срцето и крвните садови, а го зголемува и ризикот од инфаркт и мозочен удар. Зголемен холестерол исто така,...

Суво грозје: за потенција, енергија, коски, заби, имунитет, дигестија

Сувото грозје може да го поттикне сексуалниот нагон, но и да помогне при срцеви заболувања, анемија, камен во бубрег... Вметнете го сувото грозје во секојдневната...

Со само едно користење ги лекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб...

Лекот кој може да ги излекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб, е ништо помалку ни повеќе – туку еден зачин кој многу често се...

За 15 минути ќе ви проработат цревата со овие комбинации

На дигетивниот тракт секогаш му се потребни доволно растителни влакна за да може совршено да функционира. Меѓутоа, ако не ги консумирате доволно, еве неколку...

Кои се причините за испуштање гасови и кога треба да се...

Сите луѓе испуштаат гасови во просек од 10 до 20 пати дневно, без разлика на манирите и полот. Дознајте како овој проблем се случува...

Познатиот руски исцелител советува – 11 златни правила за здрав и...

- Ако се двоумите дали да јадете- тогаш одлучете се да не јадете! Ако се прашувате дали да одите во WC- одете! Генадиј Петрович Малахов...

Ова се знаци дека храната не ви се вари доволно. Не...

Ако имате лоша дигестија, веројатно досега сте го забележале тоа - некои симптоми многу лесно се препознаваат. Најчесто се јавува неконтролирана подуеност и зголемување на...