Дома Тагови деца

Таг: деца

Децата имаат потреби, мајките имаат знаење: помош при дијареа

Како и возрасните така и нашите најмлади честопати се судираат со разни алергени, предизвикувачи на инфекции, и воспаленија. Исто така правилната суплементација на редовната здрава...

Соленки толку вкусни што ќе сакате да ги јадете секој ден

Превкусни се, згодни за секоја прилика и особено ги сакаат децата! Потребни состојки: 150 г путер 200 г кашкавал (гауда или сл.) 1/2 чаша (од 180 г) павлака 1...

Овој манастир исцелува од сите неизлечиви болести, но и ги дарува...

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена на мајката...

ЛЕК за исцрпен организам од болести на белите дробови

Овој рецепт првенствено е наменет за ослабен организам, имунитет, за закрепнување од потешки болести, за јакнење после операции или после хоспитализација. Исто така, смесата е...

Судбина запишана на дланка: Колку деца ќе имате?

Вертикални линии кои се наоѓаат точно под малиот прст, а над линијата на бракот, откриваат дали ќе имате близнаци, момчиња, девојчиња или болежливи деца. Според...

За упорна кашлица најдобар е сирупот од жалфија – направете го...

Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање,...

Сладок мед за подобрување на имунитетот – за деца и возрасни

Потребни состојки: 100 г суви сливи 100 г суви кајсии 100 г суво грозје 100 г брусница 100 г бадеми 150 г ореви 100 г сусам По желба можете да додадете и...

Кои се магичните денови во ОКТОМВРИ и што треба да се...

Кај народот постои верување дека ако во месец октомври времето е убаво и има високи температури, тоа претскажува долга и студена зима. Во овој...

Домашен лек за бронхитис и зголемување на имунитетот кај деца

Овој рецепт ни го испрати госпоѓа Татјана Митрова „Овој народен лек е особено ефикасен како поддршка при лекувањето на бронхитис, а истовремено го закрепнува организмот...

Направете џиновски балони од сапуница за да ги израдувате своите најмили....

Оваа жена ќе ви покаже како да направите огромни балони, а на своите деца да им приредите незаборавна забава. Се’ што ви е потребно се...