Дома Тагови депресија

Таг: депресија

Ова се луѓето кои најчесто страдаат од празнична депресија. Ако сте...

Сезонско афективно пореметување кое на многумина им е познато под името „празнична депресија“, двапати почесто ги погодува жените.   Ова пореметување спаѓа во облици на...

Зголемена потреба за храна, потење, дебелеење… – можеби имате хормонски дисбаланс?

Хормоните се двигатели на нашето тело. Тие се важни за секој процес во организмот. Затоа телото функционира совршено, единствено кога хормоните се во рамнотежа. Дури...