Дома Тагови чоколаден ролат

Таг: чоколаден ролат

Фина ШТРУДЛА со ореви и чоколадо – мојата добитна комбинација

Потребни состојки: 500 г брашно тип 400 (+-) 120 г путер/маргарин или маст 1 коцка квасец 1 лажичка шеќер 250 мл млеко 60 г шеќер ФИЛ од ореви и чоколадо: 250 г...

Чоколаден ролат – прекрасно!

Едноставен и одличен рецепт! Потребни состојки:  50 г шеќер во прав 100 г маргарин/путер (на собна температура) 1 кора обланда (не цело пакување) 20 г темно чоколадо со мин.70%...