Дома Тагови чај

Таг: чај

Чудесен чај од орев: Против потење на нозе, прочистување на крвта,...

Чај од ореви се употребува за прочистување на крвта, отстранување на дигестивни пречки, при отсуство на апетит... Чај од оревовиот лист се додава во вода...

Рамен стомак за само 1 ноќ – еве што треба да...

Освен што ќе имате рамен стомак само за 24 часа, овој режим ќе ве прочисти од сите токсини. Ако наскоро имате некаква забава, социјален настан...

Како да отстраните дамки од кафе, крв, вино, чоколадо, масни дамки…

За разни дамки од храна подгответе универзално средство на база на оцет. За тоа ќе ви биде потребно четврт литар топла вода во која...

Воспаление на непцата – како да ги излечите дома

Најчеста причина за болест на непцата е гингивитисот, како и недоволната орална хигиена и пушењето. Поретко, причина можат да бидат и недостаток на некои витамини...

МАЖИ: Еве што треба да направите за да не завршите брзо…

Најголемиот проблем за самодовербата на еден маж е неможноста да го одржи оргазмот и да достави максимално задоволство на жената. Според официјалните податоци на овој...

Бидете ФИТ за најлудата ноќ – лесна еднодневна диета со која...

Доколку боледувате од некоја хронична болест, пред почетокот на оваа диета советувајте се со вашиот лекар. ​ Килограмите ќе летаат со секоја голтка! ​ Ако сте меѓу оние...

Непријатниот мирис од стапалата и обувките е голем проблем летно време,...

Луѓето кои работат од 8 до 10 часови во текот на денот во исти обувки се соочуваат со овој проблем, кој во суштина е...

Драгица Стевковска Дракче за НМД: Го победив ракот неколку пати

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните со нејзината авторска емисија “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за...

Рецептите на Отец Гаврил за многу болести

Бидејќи отец Гаврил пораснал во време кога лекарите биле реткост, а медицината се’ уште неразвиена, тој од својата мајка и баба научил, па и...

Направете сируп од жалфија против кашлица и настинки за деца и...

Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање,...