Дома Тагови брз рецепт

Таг: брз рецепт

Најбрза погача без квасец – како кец во ракав!

Ова е најбрзата погача без квасец. Потребни состојки: 300 г брашно ½ прашок за печиво (или ½ мала лажичка сода бикарбона) 50 мл масло 100 мл вода 1 белка Крупна сол Сол Ким Постапката...