Дома Тагови бронхи

Таг: бронхи

Секое утро пијте БРОНХИ напиток за да ги одбегнете есенските вируси

Случајно го слушнав рецептов од маалската продавница од нашата продавачка која тогаш ми рече дека секое утро си го прави напитоков за себе и...

Сочен чоколаден колач-се мери со чаши и лажици

Потребни состојки за кора: 2 чаши (од 200 мл) брашно 1 чаша шеќер ½ чаша масло ½ чаша какао 2 чаши сок од компот...