Дома Тагови бешамел

Таг: бешамел

Превкусно – потпечени тиквички во бешамел сос

Потребни состојки: 3 средно големи тиквички  150 г кашкавал (или моцарела)  сол, оригано, црн пипер и мирудии по желба  1 лажица павлака  2 јајца За бешамелот:  3 лажици масло  25 г путер  2...

Пилешко со шунка и кашкавал – превкусно!

Потребни состојки: 300-400 г пилешко месо Шунка Кашкавал Црн пипер, сув зачин, масло за пржење За бешамел сос: 30 г путер 30 г брашно 2 чаши млеко Малку мускантно оревче Постапката за приготвување погледнете...