Дома Тагови ананас

Таг: ананас

Најдобрата и највкусна диета со ананас за четири дена: ефектот е...

Диетата трае 4 дена и треба да се придржувате кон пропишаниот режим на исхрана. Но, анансот можете да го јадете во неограничени количини. Пробајте! МЕНИ Појадок: За...

Само една чаша од овој вкусен напиток ве дели од рамен...

Доколку често патите од надуен стомак, гасови и подригнување, можеби е најдобро да проверите дали имате доволно ензими задолжени за варење на храната. Ова е...

Напиток против болки во нозе, за јакнење на тетиви и лигаменти

Пробајте го овој ефиксен природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите. Колената се еден од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно држење...

Ананас торта која НЕ СЕ ПЕЧЕ – брзо и едноставно

Потребни состојки: 1 пакување пишкоти 200 г 1 АБЦ сирење 200 г 100 г шеќер во прав 1 кесичка желатин 1 кесичка прелив за торти 1 конзерва ананас 580 500 мл...

Кокосово – ананасови колачиња

Ова не се само убави, туку и вкусни префини кекси кај кои се преплетува вкусот на кокос и ананас. Ќе ве освојат со првиот...

Имам 50 години и овој пијалак ми помогна да ја елиминирам...

Овој неверојатен смути содржи голема количина здрави хранливи материи и соединенија кои имаат силни анти-воспалителни својства кои можат да ја ослеснат болката во зглобовите....

Моите зглобови се како на 20-годишна девојка! Еве како ги излекував

Нашите колена се многу важен дел од нашето тело, бидејќи помагаат во одењето. Проблеми со колената може да се јават многу често. За жал,...

Напиток за ИСТРОШЕНИ нерви – помага и при слабеење

Многумина, ананасот го сметаат за крал на овошјето, еве зошто: Во една фелка ананас, или околу 80 – 100 грама се содржат околу 70 проценти...

Градите ви се спуштени?Не очајувајте!Пијте го овој сок и тие ќе...

Вишокот тежина е непријатен проблем за секој човек. Сите сакаат да бидат витки и здрави. Но, не грижете се! Доколку имате вишок на килограми...