Дома Тагови алуминиумска фолија

Таг: алуминиумска фолија

Чоколаден ролат – прекрасно!

Едноставен и одличен рецепт! Потребни состојки:  50 г шеќер во прав 100 г маргарин/путер (на собна температура) 1 кора обланда (не цело пакување) 20 г темно чоколадо со мин.70%...

Генијален трик за готвење на пареа со помош на алуминиумски топчиња...

Еве нешто корисно за сите домаќини и домаќинки! Станува збор за готвење на храна на пареа. Многу едноставно и практично а крајниот резултат е феноменален. Со...

Даската за пеглање ја замотала со алуминиумска фолија: пеглањето е 3...

Овој трик беше претставен во шоуто на Д-р ОЗ, а доколку го примените ќе ви овозможи да ги испеглате алиштата многу полесно и побрзо. Доколку...