loading...

Се топи во уста: Бугарски компир запечен во рерна – хит во регионот!

Уживајте во секој залак: запечен компир во рерна – прилог кој ќе го фрли во сенка секое главно јадење!

Потребни состојки:

1 кг компир

100 г путер

30 г брашно

3 јајца

100 г кашкавал

200 г кисело млеко

Сол и црн пипер по вкус

loading...

Деталите погледнете ги во видеото:

loading...