Петар од Скопје: Еве како го решив проблемот со ЏЕБОВИТЕ во устата и непријатниот мирис на здивот!
Оние кои имаат проблем со постојано воспаление на непцата, имаат поголеми шанси да заболат од дијабетес, кардиоваскуларни заболувања, болести на срцето, плуќата, како и компликации во бременост. Особено сериозен проблем во усната празнина, на кој треба да се обрне исклучително внимание е појавата на таканаречени “Џебови”, бидејќи џебовите значат и почеток на парадентоза, која пак доведува на предвремено губење на ...
Еве како да се спасите од триење меѓу нозете!
За време на врелите денови ние повеќе се потиме, а при одењето трпат бутовите бидејќи нозете се тријат една од друга, па се појавува црвенило, јадеж, осип а понекогаш и ранички. Од триење меѓу нозе најмногу страдаат покрупните луѓе, но им се случува и на оние послабите, понекогаш поради анатомските карактеристики, а понекогаш и од некои други причини. Триењето и темните дамки ...
Ќе бидете шокирани кога ќе дознаете што може да ви се случи од овие сунѓери за бањање!
Ако и вие користите луфа-топче за триење на кожата, фрлете го веднаш! веројатно се прашувате –зошто? Прочитајте го текстот подолу и ќе дознаете повеќе за тоа. За жал,  голем број луѓе во светот користат луфа, бидејќи со нејзина помош ја одржуваат чистотата и мекоста на својата кожа.  Луфата обично виси на тушот или на некоја закачалка и чека да биде искористена. Кога убаво ...
Доколку сте А крвна група - најверојатно ќе заболите од ОВИЕ болести!
Крвните групи и нивното влијание врз човековиот организам, особено исхраната се многу истражувани.  Особено внимание и значителен дел од својата кариера, во испитувањето на поврзаноста на крвните групи со различни заболувања и особено со исхраната има посветено познатиот Американски доктор Питер Д’Адамо, кој оформи и свој институт за крвни групи. Позната и мегапопуларна е неговата книга “Исхрана според крвни групи“, но сепак, до ...
Домашен коктел за согорување на масните наслаги од бутовите и стомакот!
Овој напиток веднаш привлекува внимание со одличната комбинација од намирници кои ги содржи.  Според Ајурведа, слаткото овошје одлично се комбинира со темнолистестиот зеленчук, а оваа комбинација делува како стимулатор за подобро функционирање на дигестивниот систем.   Си пиење на овој коктел наутро на гладен стомак, значително ќе го забрзате вашиот метаболизам. Ефектот трае цел ден.   Коктелите за слабеење во домашни услови се приготвуваат доста ...
Трагедија - со месеци ме убедуваа дека имам астма, а сега ја дознав вистинската УЖАСНА ДИЈАГНОЗА!
Кога зборуваме за луѓето кои страдаат од канцер, обично секој од нас има своја претстава за тоа како болеста треба да се одрази на физичкиот изглед.   Со таков проблем се соочи и Вики Венес (30), од Челтенхем. Вики е личен тренер и олицетворение на здрав дух и здраво тело. Таа е фитнес фанатик, кој во животот не запалил цигара, и се ...
Ако не го разликувате мирисот на бензин од ОВОЈ мирис, одете на лекар - може да биде симптом за тешко заболување!
Имено, ако имате проблем да го разликувате мирисот на мастиките за жвакање од мирисо на бензинот, тоа највероватно е почетен симптом на деменција, болест која рапидно растем ширум светот, а може да биде прикриена и по 20 години.   Во моментов научниците ја испитуваат можноста за рано откривање на ова пореметување, при што, од испитаниците се бара да направат разлика во мирисут, ...
Прашање до Експерти
loading...
ПРЕПОРАЧУВА
Бесплатни
совети и факти
направена според
крвната група

Facebook